Лікування алкоголізму

Алкоголізм - це захворювання, тісно пов'язане з генетичними та психологічними факторами. Фізіологічно воно починає виявлятися, коли мозок хворого сприймає алкоголь як необхідність забезпечення життєдіяльності організму. Токсичний вплив алкоголю веде до тотальної перебудови особистості та формування залежної поведінки. Така патологія потребує комплексного та продуманого підходу до лікування.


Лікування алкоголізму складне завдання, вирішення якого досягається шляхом спільних зусиль пацієнта та лікаря. Однією з головних умов успішного лікування алкогольної залежності є внутрішня мотивація, встановлена пацієнтом на лікування. Щире бажання лікуватися і жити якісним, повноцінним, щасливим життям без вживання алкоголю, дає сильний імпульс для позбавлення алкоголізму. Слід розуміти, що алкоголізм – це не шкідлива звичка, а хронічне психічне захворювання, в основі якого патологічний потяг до алкоголю.

Висококваліфіковані фахівці Наркологічної клініки Health допоможуть Вам позбутися цієї проблеми!

Основні симптоми алкоголізму:
● відсутність контролю над кількістю випитого, неможливість зупинитися
● відсутність негативної реакції організму при вживанні спиртного у високих дозах
● провали в пам'яті після випивки
● наявність похмільного синдрому
● запійні періоди, тобто вживання спиртного протягом двох або більше днів поспіль
● поява зовнішніх ознак алкоголізму - швидкого старіння шкіри, випнутих вен і маленьких синців, що утворюються через розрив шкірних капілярів
Алкоголізм розвивається повільно і може тривалий час залишатися непомітним, оскільки не завжди проявляється в асоціальній поведінці. Більшість пацієнтів потрапляє до лікаря вже при сформованій важкій фізіологічній і психологічній залежності від алкоголю. Лікування алкоголізму в нашій Наркологічній Клініці Health складається із трьох основних послідовних етапів.

1
Виведення із запою та стабілізація психічного та фізичного стану пацієнта
Виведення токсинів та зняття абстинентного синдрому – перший крок до нормалізації обмінних процесів в організмі хворого, покращення сну та настрою. Заходи щодо детоксикації пов'язані з введенням препаратів за допомогою крапельниць і повинні вживатися в стаціонарі. Виняток становлять легкі випадки, коли можливе застосування амбулаторних програм або організація стаціонару вдома. На детоксикацію в середньому йде від трьох до п'яти днів.
2
Протирецидивне лікування алкоголізму - психофармакотерапія та психотерапія
Протирецидивне лікування алкоголізму - психофармакотерапія та психотерапія.
Використання спеціальних медичних препаратів, які нормалізують рівень нейромедіаторів — і таким чином допомагають людям позбутися симптомів, які їх турбували. Наприклад, антидепресанти підвищують рівень серотоніну, нейролептики нормалізують рівень дофаміну, снодійні препарати в кінцевому рахунку впливають на концентрацію мелатоніну і таке інше. За допомогою психотерапії можна створити нові, здорові звички. В результаті психотерапевтичного впливу змінюється ставлення до спиртного та його ролі в житті, хворий усвідомлює необхідність тверезості, вчиться долати патологічний потяг до алкоголю, вирішувати завдання без допомоги спиртного, ставити довгострокові цілі.
Виведення токсинів не позбавляє залежності. Полегшивши фізіологічний стан хворого, не можна зупинятися - необхідно подолати його психологічний потяг до алкоголю. Це завдання вирішується за допомогою амбулаторних чи стаціонарних реабілітаційних програм, що проводяться у спеціалізованих центрах чи наркологічних клініках. Ефективність стаціонарного та амбулаторного підходу практично однакова і залежить від обраної програми, серед яких, як правило, найкраще проявляє себе когнітивно-поведінковий підхід у поєднанні з медикаментозною підтримкою.

За даними ВООЗ, вживання алкоголю в усьому світі щорічно призводить до 2,5 мільйонів випадків смерті. Систематичне зловживання алкоголем негативно впливає на всі життєво важливі системи організму. Тому лікування алкоголізму потребує індивідуального та комплексного підходу. Дуже важлива психологічна частина терапії, часто потрібна робота з сімейним психологом, щоб рідні та близькі хворого подолали співзалежність.
Made on
Tilda