Реабілітація і ресоціалізація

У залежної людини настає момент коли втрачається контроль. У цей час вона не керує своїм життям і повністю руйнує Біологічні, Соціальні, Психологічні, Духовні сфери свого життя. Для повного відновлення залежної людини мало просто припинити вживати. Для цього потрібна психо-соціальна реабілітація.
Реабілітація – обов'язкова частина процесу одужання та є визнаною, ефективною системою лікування.
Реабілітація є найважливішим етапом лікування залежностей. Це єдино вірний крок на шляху до здорового життя, це план комплексних заходів щодо повернення до нормального життя і відновлення особистості залежного, щоб він міг взяти під контроль свою поведінку і почати життя з чистого листа. Реабілітація допомагає не лише позбутися залежності, а й відновити психічну рівновагу та зв'язки в соціумі. Без цього кроку будь-яке лікування не зможе дати гарантію на позитивний результат. Для успішної реабілітації потрібен комплексний підхід, який передбачає перебування залежної людини у спеціалізованому реабілітаційному центрі. А її головна мета — відновлення фізичного та психічного здоров'я людини, залежної від заборонених препаратів і деградуючої внаслідок їх тривалого вживання.

Реабілітація залежного повертає йому тверезий погляд на те, що відбувається, і дає основу для щасливого тверезого життя. Під час реабілітації найголовніше – це повернути надію на те, що в його житті не все втрачено, що можна все виправити, щоб з ним не сталося у період вживання. Він це накоїв, і він це може виправити. Крок за кроком до людини повертається її фізичний здоровий стан тіла, так і духовні принципи, і приходить розуміння того, що можна отримувати прекрасні результати не вживаючи речовини, що змінюють свідомість і жити щасливим наповненим життям! Реабілітація дуже допомагає залежній людині на будь-якій стадії хвороби повернутися до соціально прийнятного способу життя та стати повноцінним членом суспільства.

Завдання реабілітації

Мета реабілітації — не просто допомогти позбавитися залежності, а відновлення особистості залежного, щоб він міг взяти під контроль свою поведінку і почати життя з чистого листа і не допустити повернення до наркотиків. Для цього на першому етапі потрібна детоксикація, а на другому — реабілітація при безпосередній роботі лікарів-психотерапевтів, психіатрів-наркологів, психологів, соціальних працівників, консультантів з числа одужуючих залежних. Створюється соціальне оточення, яке забезпечуватиме залежному всю можливу підтримку як медикаментозними так і психологічними методами.

1
Перше завдання полягає в регулюванні тяги до психоактивних речовин з подальшою повною відмовою від них.
2
Друге завдання спрямоване на фізичне та психологічне відновлення. Для цього проводяться різні процедури, працюють як з медикаментозною терапією, так і психотерапевтичною підтримкою залежних людей. У рамках психотерапії пацієнтів вчать боротися з життєвими труднощами без допомоги наркотиків, самостійно приймати рішення, брати за них відповідальність.
3
Третє завдання (ресоціалізація) – робота з повернення пацієнта до соціуму, відновлення соціальних навичок, визначення місця в суспільстві, пошук життєвих цілей та орієнтирів.

Основні цілі реабілітації

● Допомогти людині усвідомити свій спосіб життя і показати їй, що далі так жити не можна. Як результат - добровільна відмова від наркотиків, алкоголю
● Усунення психологічного потягу до психоактивних речовин
● Відновлення моральних та духовних пріоритетів, а також особистісних якостей
● Сформувати у людини емоційну стійкість, вміння переживати труднощі
● Навчити її переживати труднощі та радіти життю без наркотиків, алкоголю
Комплексний підхід до відновлення особистості та здоров'я залежної людини дозволяє говорити про ефективність реабілітації. Відновлення фізичного та психічного здоров'я людини, залежної від заборонених препаратів, внаслідок проходження реабілітації дозволяє виробити нові життєві цілі та прямопротилежну позицію щодо наркотичного сп'яніння, що дозволяє повернутися до нормального життя та стати повноцінним членом суспільства, соціуму.
Made on
Tilda